Concursuri didactice iunie 2018

Concursurile pe posturi didactice pe perioada nedeterminata, iunie 2018 au fost validate de comisii. Gasiti aici rezultatele.

Proiectul ROSE: QUARC - Fizica minunata

UPDATE! 29 iunie 2018: Inscrierile pentru pozitia "student supraveghetor" s-au prelungit pana la data de 6 iulie.

Obiectivele proiectului sunt identice cu obiectivul de dezvoltare al ROSE, acela de a imbunatati tranzitia de la liceu la invatamantul tertiar, dar si cu obiectivele specifice ale Schemei de granturi competitive pentru Universitati programe de vara de tip punte, deoarece se vor desfasura activitati relevante, destinate elevilor de liceu in scopul oferirii unei experiente universitare timpurii.
In anul 2018 invitam 25 de elevi de la 2 liceele eligibile insotiti de cate un profesor, sa se alature proiectului nostru! Gasiti mai jos scrisoarea tip invitatie pentru experti profesori din invatamantul preuniversitar. Invitatie participare Expert-cadru didactic din invatamantul preuniversitar. precum si termenii de referinta pentru aceasta pozitie. Model pentru scrisoarea de intentie care va fi trimisa conform cerintelor.
Programul se va desfasura in perioada 16-29 iulie 2018.